Izrael si dnes připomíná sedmdesáté výročí vyhlášení nezávislosti | info.cz

Články odjinud

Izrael si dnes připomíná sedmdesáté výročí vyhlášení nezávislosti

Izrael si dnes připomíná 70. výročí vyhlášení nezávislosti. Obyvatelé země využili dne pracovního volna a příznivého počasí k výletům do parků, do přírody a na mořské pláže, kde se věnovali grilování, veselení anebo jen obyčejným procházkám. Mnozí také sledovali slavnostní přelety izraelského vojenského letectva.

Letecké akrobatické přehlídky se konaly nad řadou měst, koncertovaly také vojenské orchestry a lidé měli příležitost v rámci dne otevřených dveří navštívit interiéry vojenských základen či vojenských lodí. Na programu byly také seskoky výsadkářů na plážích Tel Avivu.

V Jeruzalémě se uskutečnila každoroční soutěž znalostí bible, které se zúčastnil i premiér Benjamin Netanjahu. Svátek je také příležitostí k večernímu předání nejvyšších izraelských vyznamenání.

Veselá atmosféra nahradila smutnou, která Izrael provázela o 24 hodin dříve, kdy se země věnovala památce vojáků padlých při obraně státu a obětí teroristických útoků. Připomínkové ceremoniály se konaly od úterního do středečního večera, odkdy pak začaly oslavy Dne nezávislosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud