Izraelci stříleli do protestujících Palestinců. 14 lidí je zraněných | info.cz

Články odjinud

Izraelci stříleli do protestujících Palestinců. 14 lidí je zraněných

Izraelští vojáci při zásahu proti demonstrantům na hranici s Pásmem Gazy postřelili 14 Palestinců. Informoval o tom deník Haarec s odvoláním na palestinské ministerstvo zdravotnictví. Celkem se dnes do protestů, které se podél hranice mezi Pásmem Gazy a Izraelem konají pravidelně každý týden, zúčastnily tisíce lidí, uvedla agentura AP.

Protesty se dnes ve srovnání s minulým týdnem, kdy na hranicích zemřela jedna žena a další dvě desítky lidí utrpěly zranění, zdály o něco klidnější.

Podle listu Haarec izraelská vláda bude míru násilností zohledňovat při svém rozhodování, zda povolí převod finančních prostředků z Kataru na účty radikálního hnutí Hamás. To Pásmo Gazy ovládá a Katar mu přispívá na výplaty vládních zaměstnanců.

Palestinci u hranic v Gaze pravidelně protestují od konce loňského března. Vyjadřují tak nesouhlas s izraelskou blokádou a žádají možnost vrátit se na území, která byla kdysi domovem jejich předků, ale dnes leží v Izraeli. Dosud izraelští vojáci při protestech podle palestinských zdravotnických zdrojů zastřelili více než 220 Palestinců a mnoho dalších zranili.

Pásmo Gazy je hustě zalidněný, úzký pobřežní pás země vklíněný mezi Izrael a Egypt. Po více než desetiletí vlády islamistického Hamásu a v důsledku izraelské a egyptské blokády jsou životní podmínky většiny obyvatel krušné.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud