Izraelští labouristé přerušili vztahy s Jeremy Corbynem. Viní ho z antisemitismu | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Izraelští labouristé přerušili vztahy s Jeremy Corbynem. Viní ho z antisemitismu

Izraelští labouristé přerušili vztahy s Jeremy Corbynem. Viní ho z antisemitismu

Izraelští labouristé přerušili vztahy s úřadem šéfa britské Labouristické strany Jeremym Corbynem. Informoval o tom dnes deník The Jerusalem Post. Podle něj zaslal šéf izraelských labouristů Avraham Gabbay Corbynovi dopis, v němž britského politika obvinil z nenávisti vůči politice státu Izrael a z antisemitismu.

Gabbay, který stojí v čele Izraelské labouristické strany od loňska, v dopise Corbyna obvinil z nepřátelství, „které prokázal vůči židovské komunitě“. Kritizoval ho také za antisemitské výroky a za činy, které podle něj toleroval jako šéf britských labouristů. Gabbay také uvedl, že o přerušení vztahů s Corbynovým úřadem informoval členy své strany i poslance izraelského parlamentu.

Corbyna za údajně nedostatečnou reakci na antisemitské výroky některých členů a podporovatelů jeho strany v posledních týdnech kritizovaly i židovské organizace v Británii. Dvě z nich v otevřeném dopisu uvedly, že Corbyn podle nich není schopen seriózně posuzovat antisemitismus „kvůli svému krajně levicovému světovému názoru, který je instinktivně nepřátelský vůči mainstreamovým židovským komunitám“.

Šéf britských labouristů se židovské komunitě minulý měsíc omluvil. „Uznáváme, že se v Labouristické straně objevila hnízda antisemitismu, což ranilo židovskou komunitu v Labouristické straně i ve zbytku země,“ napsal Corbyn ve své reakci. Uvedl také, že antisemitismus naprosto odsuzuje a že nebude tolerovat žádné jeho formy.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.