Izraelští labouristé přerušili vztahy s Jeremy Corbynem. Viní ho z antisemitismu | info.cz

Články odjinud

Izraelští labouristé přerušili vztahy s Jeremy Corbynem. Viní ho z antisemitismu

Izraelští labouristé přerušili vztahy s úřadem šéfa britské Labouristické strany Jeremym Corbynem. Informoval o tom dnes deník The Jerusalem Post. Podle něj zaslal šéf izraelských labouristů Avraham Gabbay Corbynovi dopis, v němž britského politika obvinil z nenávisti vůči politice státu Izrael a z antisemitismu.

Gabbay, který stojí v čele Izraelské labouristické strany od loňska, v dopise Corbyna obvinil z nepřátelství, „které prokázal vůči židovské komunitě“. Kritizoval ho také za antisemitské výroky a za činy, které podle něj toleroval jako šéf britských labouristů. Gabbay také uvedl, že o přerušení vztahů s Corbynovým úřadem informoval členy své strany i poslance izraelského parlamentu.

Corbyna za údajně nedostatečnou reakci na antisemitské výroky některých členů a podporovatelů jeho strany v posledních týdnech kritizovaly i židovské organizace v Británii. Dvě z nich v otevřeném dopisu uvedly, že Corbyn podle nich není schopen seriózně posuzovat antisemitismus „kvůli svému krajně levicovému světovému názoru, který je instinktivně nepřátelský vůči mainstreamovým židovským komunitám“.

Šéf britských labouristů se židovské komunitě minulý měsíc omluvil. „Uznáváme, že se v Labouristické straně objevila hnízda antisemitismu, což ranilo židovskou komunitu v Labouristické straně i ve zbytku země,“ napsal Corbyn ve své reakci. Uvedl také, že antisemitismus naprosto odsuzuje a že nebude tolerovat žádné jeho formy.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud