Je to chlapec. Vévodkyně Kate porodila třetí královské dítě, jméno zatím není jasné | info.cz

Články odjinud

Je to chlapec. Vévodkyně Kate porodila třetí královské dítě, jméno zatím není jasné

Manželka britského prince Williama Kate porodila syna, oznámil to Kensingotnský palác na svém twitterovém účtu. Chlapec se narodil v 11:01 ( (12:01 SELČ)) a váží 3 kila a 82 gramů. Jeho jméno zatím není jasné, on i vévodkyně Kate jsou v pořádku. Princ William byl přítomen u porodu svého již třetího potomka, který se stal pátým v pořadí nástupnictví na britský trůn.

„Její Výsost vévodkyně z Cambridge bezpečně porodila syna v 11:01. Váha dítěte je 3 kila, 82 gramů. Vévoda z Cambridge byl u porodu přítomný. Její výsost i její dítě jsou oba v pořádku,"oznámila královská rodina na Twitteru.

O narození královského potomka už vědí i královna Alžběta II., její manžel Philip, princ Charles s manželkou Camillou i strýček novorozeněte princ Harry a všichni jsou podle sdělení paláce „zprávou potěšeni“.

Novorozený chlapec je třetím potomkem Williama a Kate. Jejich synovi Georgeovi jsou čtyři a dceři Charlotte dva roky. Podle sázkařů by se chlapec mohl jmenovat Albert, Arthur nebo Fred.

Kate si prý původně přála své třetí dítě porodit doma. Podrobnosti čtěte zde>>>

Krátce po narození chlapce princi Williamovi a jeho manželce Kate poblahopřála britská premiérka Theresa Mayová. „Srdečně gratuluji vévodovi a vévodkyni z Cambridge k narození chlapečka (...) přeji jim hodně štěstí," uvedla.

Novorozený princ je šestým pravnukem královny Alžběty II. a pátým v následnictví na britský trůn; po svém bratrovi, sestře, otci Williamovi a dědečkovi princi Charlesovi. Změna zákona z roku 2013 totiž znamená, že mladší bratr v následnictví nepředběhne starší sestru, tedy Charlottu. Williamův bratr princ Harry, který se příští měsíc ožení s herečkou Meghan Markleovou, je v následnictví šestý.

William a Kate se potkali na studiích na univerzitě St. Andrews ve Skotsku. Svatba se konala ve Westminsterském opatství v dubnu 2011.

Pár nyní žije v Kensingtonském paláci. William loni ukončil svou civilní práci pilota záchranné helikoptéry, aby se mohl plně věnovat svým oficiálním povinnostem. Některá média ho za to ale kritizovala, že se práce štítí.

Princ William se chce plně účastnit výchovy svých dětí a zároveň si chránit své soukromí, což podle agentury Reuters souvisí se smrtí jeho matky, princezny Diany, která zemřela při autonehodě v roce 1997, když její limuzína ujížděla před paparazzi.

„Myslím, že má mnohem víc závazků než dříve... ale v porovnání s většinou veřejnosti, která pracuje na plný úvazek, má pořád čas na to, aby se staral o děti, koupal je, uspával je a myslím, že se tak o ně bude starat i nadále,“ řekla Claudia Josephová, která píše biografie královské rodiny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud