Jednoho dne zvítězíme, řekl Zeman v OSN k boji s terorismem. Džihádisté jsou podle něj mezi migranty | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jednoho dne zvítězíme, řekl Zeman v OSN k boji s terorismem. Džihádisté jsou podle něj mezi migranty

Jednoho dne zvítězíme, řekl Zeman v OSN k boji s terorismem. Džihádisté jsou podle něj mezi migranty

Svět podle prezidenta Miloše Zemana nedokázal zatím rozhodně zasáhnout proti terorismu, řekl to na Valném shromáždění OSN. Vyzval k vytvoření silného úřadu v rámci organizace, který by mohl proti teroristům zasahovat všemi prostředky, včetně vojenské síly. Vrátil se tak k tématu, které v New Yorku zmiňoval i v minulých letech. Upozornil také na propojení migrace a teorismu. 

"Posíláme kondolence, vyjadřujeme svou solidaritu s oběťmi teroristických činů, organizujeme protesty a demonstrace. Ale bohužel se stále zdráháme bojovat s teroristickou anticivilizací plnou silou," řekl Zeman. Podle něj funguje pod hlavičkou OSN 38 protiteroristických organizací a institucí, přesto se jim ale nedaří teroristy potlačit. Zeman vyjádřil přesvědčení, že by mohl uspět nově vytvořený Protiteroristický úřad OSN.

„Válka proti terorismu musí vycházet z historického optimismu, z víry, že jednoho dne zvítězíme," prohlásil Zeman ve stručném projevu. Citoval také slova Franklina Roosevelta o tom, že od strachu je potřeba se osvobodit. To podle něj po útocích v Katalánsku nedávno udělali Španělé. 

Zeman se vyjádřil také k migraci. Řekl, že chápe lidi, kteří tvrdí, že je nutné přijímat migranty. Mezi migranty se ale podle něj ukrývají částečně i teroristé, kteří situace využívají a v Evropě poté zakládají spící buňky.

Upozornil také, že masivní migrace podle něj představuje odliv mozků hlavně z afrických států. Lidé, kteří podle něj v Evropě migranty vítají, souhlasí s tímto odlivem. Apeloval proto na větší pomoc přímo v afrických zemích a řekl, ře je potřeba tamní společnost stabilizovat.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.