Jihozápad Sýrie zažil nejtvrdší nálety rusko-syrské ofenzivy. Počet obětí zatím není známý | info.cz

Články odjinud

Jihozápad Sýrie zažil nejtvrdší nálety rusko-syrské ofenzivy. Počet obětí zatím není známý

Syrský režim a jeho ruský spojenec provedli dnes časně ráno nebývale silné nálety na oblasti držené povstalci v provincii Dará. Podle agentury AFP o tom informovala exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR). Dopady úderu ale prozatím nejsou známy.

Na zóny povstalců dopadly stovky střel a barelů s výbušninami vypuštěných syrskými a ruskými bojovými letadly, uvedla SOHR. Jde o nejsilnější letecký úder od zahájení ofenzivy před dvěma týdny s cílem dobýt jihozápadní provincii Dará z rukou povstalců.

 

Nálety zahájily ruské letouny už ve středu odpoledne, když ztroskotala jednání syrských protivládních povstalců a zástupců Ruska o ukončení bojů na jihu Sýrie. Příčinou nezdaru vyjednávání bylo, že Rusové požadovali, aby povstalci odevzdali těžké zbraně, což rebelové odmítli.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud