Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jižní Korea zrušila cvičení civilní obrany. Chce podržet budoucí jednání s KLDR

Jižní Korea zrušila cvičení civilní obrany. Chce podržet budoucí jednání s KLDR

Jižní Korea dnes oznámila, že se pro letošek rozhodla zrušit cvičení civilní obrany, které každoročně pořádá jako přípravu občanů pro případ útoku severokorejského souseda. Chce tak udržet pozitivní atmosféru pro pokračování dialogu s KLDR, napsala agentura AP.

Zrušení civilního cvičení Ulči, které se obvykle konalo v srpnu souběžně s americko-jihokorejskými vojenskými manévry, se očekávalo vzhledem k tomu, že Spojené státy a Jižní Korea po červnovém setkání severokorejského vůdce Kim Čong-una a amerického prezidenta Donalda Trumpa společné manévry pozastavily. Pravidelná americko-jihokorejská cvičení byla terčem ostrých kritik Pchjongjangu, který je označoval za nácvik invaze.

Cvičení civilní obrany Ulči byla zahájena v roce 1969, rok po neúspěšném atentátu Severokorejců na jihokorejského diktátora Pak Čong-hia. V 70. letech bylo cvičení Ulči sloučeno se srpnovými americko-jihokorejskými manévry Freedom Guardian.

Na cvičení se podílely vzdušné síly, pěchota, námořnictvo, policie, záchranné služby i jednotky civilní obrany. Začátek cvičení ohlásil zvuk sirén, auta v ulicích se následně zastavila, úředníci se evakuovali z kanceláří a chodci zmizeli v krytech civilní ochrany zřízených v metru a na dalších místech.

Nyní chce Soul přejít na nový model cvičení civilní ochrany, která budou připravovat občany na rozsáhlé přírodní katastrofy a případné teroristické útoky. Konat by se měla od příštího roku vždy v říjnu.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867