Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Jsi pro nás inspirací. Svět žasne nad fenomenálním návratem Kvitové

Jsi pro nás inspirací. Svět žasne nad fenomenálním návratem Kvitové

Nevěřila tomu. Ani ona, ani většina odborníků a fanoušků. Petra Kvitová to přesto dokázala. Dvojnásobná wimbledonská šampionka se po prosincovém vážném zranění vrátila na kurty v neskutečném stylu. Po testu na French Open, kde došla do 2. kola, ovládla travnatý turnaj v Birminghamu, když ve finále zdolala Australanku Bartyovou (4:6, 6:3, 6:2). A ohlasy na senzační tažení sedmadvacetileté Češky zaplavily řadu zahraničních médií i sociální sítě.

Když se před několika dny objevily sázky na největší favoritku Wimbledonu, řada fanoušků jen nechápavě kroutila hlavou. Že byla za největší aspirantku na titul  označena Karolína Plíšková, nikoho nepřekvapilo, hned za ní se však objevilo jméno vracející se Petry Kvitové.

„Určitě se necítím jako aspirantka na titul, bude tam řada výborných holek, které budou mít větší šance,“ hájila se česká šampionka.

Vítězné tažení turnajem v Birminghamu, kdy za sebou postupně zanechala krajanku Smitkovou, Britku Broadyovou, ve vynikající formě hrající Mladenovicovou, v semifinále kamarádku Šafářovou a v boji o titul Bartyovou, však mluví za vše.

Více si přečtěte na webu iSport.cz.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link