K západnímu pobřeží Mexika postupuje silný hurikán. Může zabíjet, varují meteorologové | info.cz

Články odjinud

K západnímu pobřeží Mexika postupuje silný hurikán. Může zabíjet, varují meteorologové

K západnímu pobřeží Mexika postupuje silný hurikán.  Může zabíjet, varují meteorologové
 

Hurikán Willa, který míří z Tichého oceánu k západnímu pobřeží Mexika, už zesílil na stupeň číslo 4 a dosáhl už druhého nejvyššího stupně hurikánové škály. Nyní ho provází vítr o rychlosti až 215 kilometrů za hodinu. Na mexické pobřeží by měl dorazit v úterý, informovalo americké Národní středisko pro hurikány (NHC).

Podle NHC by měl hurikán v úterý zasáhnout jih mexického státu Sinaloa, státy Nayarit a Jalisco. Kromě bouře, větru a lijáků se podle mexického meteorologického ústavu se v této oblasti dají očekávat až čtyřmetrové mořské vlny.

Některá města v pobřežních oblastech států Sinaloa, Nayarit a Jalisco zrušila už pro dnešek vyučování ve školách, zda bude obnoveno v úterý oznámí podle aktuální situace.

NHC označil hurikán Willa za "extrémně nebezpečný". Hurikán přinese "životům nebezpečnou bouři, silný vítr a lijáky", uvedli mexičtí meteorologové.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud