Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

K zavaleným polským horníkům záchranáři spustili jídlo a telefon, kontakt ale zatím nenavázali

K zavaleným polským horníkům záchranáři spustili jídlo a telefon, kontakt ale zatím nenavázali

 Po šesti dnech bezvýsledného pátrání po trojici pohřešovaných horníků na jihu Polska se dnes záchrannému týmu podařilo prohloubit otvor do chodby, kde by se podle odhadů měli zavalení muži nacházet. Záchranáři tam poté začali spouštět speciální telefon a balíček se zásobou jídla a tekutin, informovala agentura PAP. Kontakt s havíři se zatím navázat nepodařilo.

Sobotní otřes uvěznil v uhelném dole Zofiówka nedaleko Katovic sedm horníků v hloubce okolo 900 metrů. Při záchranné akci se podařilo dostat ven dvojici z nich, dva další přišli o život a tři se stále pohřešují.

Důlní experti pracující na místě dnes dokázali prohloubit otvor o průměru necelých deset centimetrů, kterým podle mluvčího důlní společnosti JSW začali spouštět speciální komunikační zařízení a balíček se zásobami. Jde již o druhý pokus vyvrtat díru do důlní chodby nacházející se ve zmíněné hloubce; první skončil nezdarem.

Podle mluvčího záchranný tým dále pokračuje v odčerpávání vody, která v noci na středu zaplavila část podzemí a komplikuje pátrání. Záchranáři mají práci ztíženou i tím, že kvůli vysoké koncentraci výbušného metanu musejí pracovat bez využití elektřiny či dálkově řízených robotů poskytnutých vojenským námořnictvem.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1