Kamion použitý atentátníkem z Berlína možná skončí v muzeu | info.cz

Články odjinud

Kamion použitý atentátníkem z Berlína možná skončí v muzeu

Náklaďák, který použil ke smrtícímu útoku terorista z Berlína, by mohlo vystavit Muzeum historie v Bonnu. Podle vedení instituce je terorismus součástí dějin a je nutné na toto závažné téma upozorňovat. 

Muzeum soudobé historie v Bonnu má proto zájem o vystavení vozu ve své kolekci, informoval server Franfurter Allgemeine.  Dodalo ale, že věc je čerstvá a je příliš brzo na konečné rozhodnutí.

„Stále probíhá vyšetřování a potřebujeme odstup, abychom učinili správné rozhodnutí,“ řekl médiím Hans Walter Hütter, prezident muzejní nadace.

Vysvětlil, že nechce, aby byl exponát vnímaný jako pocta teroristovi. Náklaďák by měl upozornit na společenskou závažnost terorismu. „Je to součást historii, ať se nám to líbí, nebo ne,“ sdělil Hütter. 

V muzeu jsou k vidění i další exponáty týkající se terorismu například zbraň použitá frakcí Rudé armády, západoněmecké levicové teroristické organizace, či části Světového obchodního centra z New Yorku.

Muzeum zatím zjišťuje, jak by mohlo teror v Berlíně začlenit do sbírky. „Celý náklaďák je příliš velký, je lepší uvažovat jen o jeho určité části,“ vysvětlil Hütter.

Při útoku, ke kterému se přihlásil Islámský stát, zemřelo 12 lidí včetně jedné Češky. Spáchal ho Tunisan Anis Amri, kterého později zastřelila policie v Itálii.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud