Články odjinud

Kauza Skripal: Většina vyhoštěných diplomatů musí dnes opustit Rusko, jsou mezi nimi i tři Češi

Kauza Skripal: Většina vyhoštěných diplomatů musí dnes opustit Rusko, jsou mezi nimi i tři Češi

Dnes končí lhůta, do kdy musí Rusko opustit většina diplomatů britských spojenců vyhoštěných Moskvou v souvislosti s případem otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii. Mezi lidmi, které Rusko recipročně vykázalo, je mimo jiné 60 amerických diplomatů a také trojice jejich českých kolegů.

Z otravy Skripala v jižní Anglii obvinila Británie Moskvu, ta ale odpovědnost popírá. Británie a její spojenci z takřka tří desítek zemí proto vyhostili přes 150 diplomatů, Rusko reagovalo zrcadlově.

Česko vypovědělo tři ruské diplomaty, kteří již odcestovali do vlasti. Rusko naopak musí opustit trojice Čechů. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že Praha termín jejich odchodu dodrží.

Pokud jde o lhůty pro odchod, Rusko stanovilo stejnou dobu, jakou v dané zemi dostali vyhoštění ruští diplomaté. Zatímco většina zahraničních diplomatů musí odejít k dnešnímu dni, například v případě Polska je lhůta 4. dubna. Ve středu Rusko oznámilo vyhoštění belgického diplomata - odejít musí do 14 dnů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud