Kauza Skripal: Většina vyhoštěných diplomatů musí dnes opustit Rusko, jsou mezi nimi i tři Češi | info.cz

Články odjinud

Kauza Skripal: Většina vyhoštěných diplomatů musí dnes opustit Rusko, jsou mezi nimi i tři Češi

Dnes končí lhůta, do kdy musí Rusko opustit většina diplomatů britských spojenců vyhoštěných Moskvou v souvislosti s případem otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii. Mezi lidmi, které Rusko recipročně vykázalo, je mimo jiné 60 amerických diplomatů a také trojice jejich českých kolegů.

Z otravy Skripala v jižní Anglii obvinila Británie Moskvu, ta ale odpovědnost popírá. Británie a její spojenci z takřka tří desítek zemí proto vyhostili přes 150 diplomatů, Rusko reagovalo zrcadlově.

Česko vypovědělo tři ruské diplomaty, kteří již odcestovali do vlasti. Rusko naopak musí opustit trojice Čechů. České ministerstvo zahraničí uvedlo, že Praha termín jejich odchodu dodrží.

Pokud jde o lhůty pro odchod, Rusko stanovilo stejnou dobu, jakou v dané zemi dostali vyhoštění ruští diplomaté. Zatímco většina zahraničních diplomatů musí odejít k dnešnímu dni, například v případě Polska je lhůta 4. dubna. Ve středu Rusko oznámilo vyhoštění belgického diplomata - odejít musí do 14 dnů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud