Káže vodu a pije víno? Aktivistku z hnutí #MeToo obvinili dva muži ze sexuálního obtěžování | info.cz

Články odjinud

Káže vodu a pije víno? Aktivistku z hnutí #MeToo obvinili dva muži ze sexuálního obtěžování

Cristinu Garciovou, aktivistku proti sexuálnímu obtěžování a kalifornskou poslankyni za demokraty, vyšetřují kvůli obvinění ze sexuálního napadení. Jako jedna z prvních aktivistek kampaně #MeToo se Garciová objevila i na loňské obálce časopisu Time. Politička vinu odmítá, informoval server BBC.

S obviněním vystoupil bývalý poradce političky Daniel Fierro, který tvrdí, že ho Garciová v podnapilém stavu tehdy jako pětadvacetiletého napadla při každoroční hře softballu v roce 2014. V rozhovoru na serveru Politico pak uvedl, že ho zahnala do kouta, chytila za hýždě a snažila se mu sahat do rozkroku.

Z nevhodného chování obvinil Garciovou také významný kalifornský lobbista, který vystoupil pod podmínkou zachování anonymity. Poslankyně ho údajně obtěžovala loni během jedné ze společenských akcí. Řekla mu prý, že s ním chce mít pohlavní styk, mluvila přitom vulgárně a byla cítit alkoholem. Následně se ho pak snažila osahávat.

Garciová uvedla, že si na nevhodné chování nevzpomíná a dodala, že se to neshoduje s jejími hodnotami. Uvedla nicméně, že každé obvinění je nutné vyšetřit a že s vyšetřovateli hodlá spolupracovat.

Kalifornská politička Garciová byla jednou z prvních žen, která otevřeně přiznala, že byla v minulosti sama několikrát obtěžována. V listopadovém rozhovoru s agenturou AP přitom uvedla, že alkohol nevhodně chování neomlouvá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud