KLDR jako jadernou velmoc neuznáváme, řekl Putin na bilanční tiskové konferenci | info.cz

Články odjinud

KLDR jako jadernou velmoc neuznáváme, řekl Putin na bilanční tiskové konferenci

Rusko neuznává jaderný status Severní Koreje. Prohlásil to dnes na tiskové konferenci v Moskvě prezident Vladimir Putin. Obvinil Spojené státy, že k pokračování raketového a jaderného programu KLDR vyprovokovaly.

Washington i Pchjongjang musejí zastavit vyostřování situace na Korejském poloostrově, konstatoval Putin. Vyzval ke „krajní opatrnosti“ a řekl, že zatímco USA cíle svého případného vojenského úderu proti KLDR přesně neznají, protiútok ze severu by skončil katastrofou.

Američtí kongresmani nás postavili do jedné řady s KLDR a Íránem, a přitom po nás chtějí proti těmto státům zakročit, upozornil ruský prezident. Ocenil nedávné prohlášení amerického ministra zahraničí Rexe Tillersona, že USA jsou připraveny zasednout se Severokorejci k jednacímu stolu bez předběžných podmínek

„Je to velmi dobrý signál,“ konstatoval ruský vůdce, přestože Bílý dům později platnost Tillersonova prohlášení nepotvrdil. S KLDR je možné jednat až v okamžiku, kdy zlepší své chování, řekl ve středu novinářům zdroj z Bílého domu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud