Krejčíř nabízí policii obchod století: Za přesun z jihoafrické cely řekne, co ví o starých případech | info.cz

Články odjinud

Krejčíř nabízí policii obchod století: Za přesun z jihoafrické cely řekne, co ví o starých případech

Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest za různé zločiny, chce zpátky do Česka tak moc, že nabízí policii nečekaný obchod. Podle serveru iRozhlas zkouší vyměnit své informace o nevyřešených případech za přesun do Čech, kde je pro něj situace momentálně příznivější. 

Podle serveru iRozhlas.cz, který se odvolává na dva nejmenované zdroje, policie zatím vyčkává, s jakou konkrétní nabídkou se Krejčíř vytasí. „Hodně bude záležet na tom, s jakou informací přijde. Kdyby ale promluvil, bylo by to hodně zajímavé. Mohl by vědět o spoustě nevyřešených vražd a případů pohřešovaných lidí,“ tvrdí nejmenovaný zdroj.

Krejčířův návrh tak zatím oficiálně nekomentuje ani policie, ani Krejčířova advokátka Karolína Babáková.

Uprchlík si nyní v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest odnětí svobody za pokus o vraždu, únos a obchodování s drogami. Jedná se navíc jen o první z jeho případů, které dospěly k pravomocnému verdiktu. Další tamní justice stále rozplétá.

„Krejčíř udělá první poslední, aby se dostal k výkonu trestu sem. Něco jiného je sedět 35 let v kriminále tam, nebo se dostat sem,“ řekl bývalý kriminalista Karel Tichý, který Krejčířovy zločiny vyšetřoval.

Krejčířova rodina, manželka Kateřina a syn Denis, na počátku června přijeli do Prahy, kde kontrolovali škody v jejich černošické vile. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud