Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krejčíř nabízí policii obchod století: Za přesun z jihoafrické cely řekne, co ví o starých případech

Krejčíř nabízí policii obchod století: Za přesun z jihoafrické cely řekne, co ví o starých případech

Uprchlý zločinec Radovan Krejčíř, který si v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest za různé zločiny, chce zpátky do Česka tak moc, že nabízí policii nečekaný obchod. Podle serveru iRozhlas zkouší vyměnit své informace o nevyřešených případech za přesun do Čech, kde je pro něj situace momentálně příznivější. 

Podle serveru iRozhlas.cz, který se odvolává na dva nejmenované zdroje, policie zatím vyčkává, s jakou konkrétní nabídkou se Krejčíř vytasí. „Hodně bude záležet na tom, s jakou informací přijde. Kdyby ale promluvil, bylo by to hodně zajímavé. Mohl by vědět o spoustě nevyřešených vražd a případů pohřešovaných lidí,“ tvrdí nejmenovaný zdroj.

Krejčířův návrh tak zatím oficiálně nekomentuje ani policie, ani Krejčířova advokátka Karolína Babáková.

Uprchlík si nyní v Jihoafrické republice odpykává 35letý trest odnětí svobody za pokus o vraždu, únos a obchodování s drogami. Jedná se navíc jen o první z jeho případů, které dospěly k pravomocnému verdiktu. Další tamní justice stále rozplétá.

„Krejčíř udělá první poslední, aby se dostal k výkonu trestu sem. Něco jiného je sedět 35 let v kriminále tam, nebo se dostat sem,“ řekl bývalý kriminalista Karel Tichý, který Krejčířovy zločiny vyšetřoval.

Krejčířova rodina, manželka Kateřina a syn Denis, na počátku června přijeli do Prahy, kde kontrolovali škody v jejich černošické vile. 

 

 

„Prostě končíš!" Jak Babiš zachází se svými lidmi. Komentář Markéty Žižkové

Už za pár hodin bude jasno o tom, jaké složení vlády si představuje designovaný premiér Andrej Babiš. Události, které k tomuto rozzuzlení vedou, zatím nepřinesly žádné velké překvapení. Už delší dobu se spekulovalo o tom, že ministerské křeslo opustí šéfka resortu obrany Karla Šlechtová nebo ministr průmyslu Tomáš Hüner. Příznačný je ovšem způsob, kterým se o svém konci dozvěděli.

Šéfovi hnutí ANO se daří až do poslední chvíle tajit jména ministrů za ANO. Ví je Hrad a pak zřejmě několik Babišových nejbližších. K jejich zveřejnění vyzývali designovaného premiéra i sociální demokraté (kteří by jako koaliční partneři alespoň občas něco rádi věděli), na veřejnost se ale nedostala. Jak opakují členové hnutí stále dokola, své záležitosti si strana umí řešit za zavřenými dveřmi. Prostor pro úniky je minimální. Už kvůli tomu, že sami členové „této firmy“ toho ví jen pomálu a spoléhají na svého šéfa.

Link

Páteční ráno přitom opět ukázalo, jak Babiš ke svým lidem přistupuje. O svém konci v čele resortů se „nechtění“ ministři dozvěděli až dnes. Během telefonátu. A bez vysvětlení. Alespoň tak to popsala médiím Šlechtová. Telefon jí zazvonil v sedm ráno před zasedáním vlády.

4987065:article:true:true:true

O důvodech, proč už s ní Babiš není spokojený, se napsalo mnoho. Osobně jí ale prý nic nevysvětlil. „Pan předseda nic nezdůvodňuje. Prostě mi řekl, že nebudu součástí nového návrhu vlády,“ komentovala to pro média smířeně končící ministryně.

Dnes ráno se Babišovo rozhodnutí dozvěděl i šéf resortu průmyslu a obchodu. Právě okolo Hünera, potažmo obsazení významného ministerstva vedl Babiš se Zemanem spor. Už nyní – ač neznáme přesné jméno nového ministra – panují obavy z toho, jakým směrem Česko povede v důležitých rozhodnutích, jako je dostavba jaderných elektráren.

Link

Kdy se tento člověk i další „nováčci“ o své nominaci od Babiše dozvěděli, je otázka. Také jim zazvonil telefon dnes ráno?

Faktem přitom je, že i ministři, kteří odchází o „své vůli“ a rozhodnutí oznámili už před časem, to nelíčí zrovna v optimistických barvách. Ministr spravedlnosti v demisi Robert Pelikán pochopil, že se znelíbil Zemanovi mimo jiné tím, že vydal hackera Jevgenije Nikulina do Spojených států. Kritizuje i poměry v ANO a tvrdí, že jeho názory se od směřování hnutí liší. Jeho odchod z resortu v posledních dnech působí tiše. Příliš nekomunikuje. Nevyjadřuje se ani k otázkám na resort. Nejvíce by se jeho kroky daly přirovnat k vytracení, kdy za sebou jen potichu zavře dveře.

Končící ministr zahraničí Martin Stropnický si zas po letech uvědomil, že politika je vlastně špinavá hra, na kterou nemá nervy.

Link

Když se podíváme na chvilku mimo vládu – třeba na pražský magistrát – tak uvidíme Adrianu Krnáčovou, která se rozčiluje, že ji obklopuje parta neschopných lidí. Zároveň je ale jasné, že k jejímu konci vedlo i to, že ztratila Babišovu podporu.

5017080:article:true:true:true

Zpátky ke kabinetu: už v pátek večer by mělo být jasno v tom, kdo za ANO získá místo v pověstném vládním autobusu. Jedno je ale jisté už teď. Každý jmenovaný bude muset počítat s tím, že přes přátelskou atmosféru na PR fotkách hnutí, ho může kdykoliv potkat krátký telefonát: „Končíš a není ti nic do toho proč“. A to i firemní šéfové svým podřízeným vyjadřují větší porci úcty.

32744