Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Krutý osud severokorejských roztleskávaček. Po návratu do KLDR je čeká úděl sexuálních otrokyň

Krutý osud severokorejských roztleskávaček. Po návratu do KLDR je čeká úděl sexuálních otrokyň

Byly tou nejhalasnější a neusměvavjší částí severokorejské olympijské delegace. Téměř 230 roztleskávaček přicestovalo do jihokorejského Pchjongčchangu společně se sportovci, orchestrem a politickou výpravou. Nyní vyplouvají na povrch informace o tom, jaký osud je čeká po návratu do jejich vlasti. Tam totiž budou muset opět sloužit pohlavárům režimu jako sexuální otrokyně, tvrdí vlivný britský deník Independent, který se odvolává na svědectví korejských zběhů. 

Krutý a zvrácený. Brutalita severokorejského režimu se nevyhýbá ani 229 roztleskávačkám, které přijely na olympijské hry hlasitě povzbuzovat svůj tým. Podle svědectví severokorejských zběhů totiž budou krásky po návratu do vlasti muset sloužit vysokým funkcionářům režimu jako sexuální otrokyně.

„Zde v Jižní Koreji předvádějí tanec a písně a na první pohled to je pěkná show,“ říká Lee So Yeon, bývalý severokorejský vojenský hudebník, kterému se podařilo utéct. „Jenže v Severní Koreji musejí chodit každý den na večírky a poskytovat politikům sexuální služby.“

Podle zběha procházejí roztleskávačky extrémně přísným výběrem, který je založený mimo jiné na jejich vzhledu, rodinné historii i loajalitě k režimu. I přesto však procházejí pro jistotu i tříměsíčním intenzivním indoktrinačním kurzem a během olympiády byly raději pod nepřetržitým dohledem. Třeba i během návštěvy toalet.

360p
Severní Korejky na zahájení zimní olympiády podporují svou zemi

„Sexuální party pro stranické politbyro se konají každý den. Tyto ženy se tam musejí svléknout a muže uspokojit,“ popisuje průběh těchto večírků Lee So Yeon. Podle jiných zpráv jsou tyto večírky spojeny s dobrým jídlem následovaným popíjením alkoholu a sexuálními hrátkami právě s roztleskávačkami.

Traduje se, že když tyto sexuální otrokyně odcházejí do „důchodu“, často se provdají za některého z elitních strážných, občas dostanou menší úplatek, aby si to, co během své „kariéry" zažily, nechaly pro sebe.

Krutá pravda o „nejlepší zemi světa“. Jak to doopravdy vypadá v KLDR čtěte zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 

 

Kouká jako vyvoraná myš, nebo hledí jak žaba z kyšky? Mapy ukazují, jak se napříč ČR liší používání slov

Některá slova patří do nářečí nebo jsou pevně spojená s určitým regionem, třeba šufánek (naběračka) či zapackovat (klopýtnout). Co ale třeba slova jako koukat se, dívat se a hledět – máte pocit, že je jen tak volně zaměňujeme nebo volíme třeba podle formálnosti situace? Ve skutečnosti byla nebo jsou všechna tato slova regionálně vázaná.

Neznamená to sice, že by se v určité oblasti používalo výhradně jen jedno z nich, ale jsou oblasti, ve kterých je znatelná tendence volit některé z nich častěji.

U trojice slov koukat, dívat, hledět je současná situace podobná té původní nářeční. V Čechách i na Moravě se díváme, ale v Čechách se navíc často i koukáme. Na střední a východní Moravě a v části Slezska navíc i hledíme. Rozdíly se zachovávají i v ustálených spojeních kouká jako vyvoraná myš nebo hledí jak žaba z kyšky.

 

Kde lidé spíše hledí a kde spíše koukají

Kde lidé spíše hledí a kde spíše koukají • Foto https://syd.korpus.cz/

Link

Co děláme, když nás tlačí čas? V severní polovině Čech a také v části Moravy se pospíchá, kdežto v jihozápadní části Čech se častěji chvátá. Na východě Čech se spěchá, což dříve plynule přecházelo ve středomoravské spíchá, které ale dnes slyšíme už jen výjimečně.

V Českém jazykovém atlasu najdeme zaznamenané i další zeměpisné rozdíly u běžně užívaných slov, které však už v dnešní mluvě nejsou tak patrné. Zatímco v severovýchodní polovině Čech a na severní a severozápadní Moravě se říkalo, že je člověk bojácný, v jihozápadní polovině Čech a na jihozápadní a střední Moravě se používalo spíš označení bázlivý.

 

Je bojácný, nebo bázlivý?

Je bojácný, nebo bázlivý? • Foto Český jazykový atlas, Ústav pro jazyk český AV ČR 2012, http://cja.ujc.cas.cz

Link

Člověku bez pokrývky hlavy se říkalo v severovýchodní polovině Čech vlasatý, v jihozápadní prostovlasý. Když se někomu nechtělo pracovat, byl na většině území Čech prostě líný, ale na jižním okraji lenivý a na Moravě lenošný nebo dokonce shnilý (což se používá dodneška).

Porovnání dalších dvojic slov najdete v aplikaci SyD Českého národního korpusu

Další mapy, které ukazují, jak odlišnou mají lidé tendenci používat obecně známá slova naleznete na webu Reflex.cz. 

 

Komunální volby 2018 se blíží. Aktuální informace i zpravodajství o sestavování politických koalic naleznete zde>>>

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

-1