Lavina zasypala hotel v Itálii. Mrtvých bude mnoho, varují záchranáři | info.cz

Články odjinud

Lavina zasypala hotel v Itálii. Mrtvých bude mnoho, varují záchranáři

Několik lidí podle záchranářů zemřelo poté, co se v italském regionu Abruzzo utrhla lavina, která zasypala tamní hotel. Speciální týmy v oblasti stále pátrají po 22 hostech a sedmi členech personálu. 

„Je tu mnoho mrtvých," řekl místním médiím šéf horského záchranného týmu Antonio Crocetta.

Místo pádu laviny

LavinaLavinaautor: Info.cz

V době, kdy se masa sněhu u hory Gran Sasso uvolnila, bylo v hotelu přibližně 30 lidí. Částečně se zřítila střecha budovy, okolní obyvatelé poté informovali úřady. Hustá sněhová bouře ale záchranářům komplikovala přístup k hotelu, první týmy se tam proto na lyžích dostaly až po několika hodinách. Do bezpečí se zatím podařilo dopravit dvě osoby.

„Svítí tam světla, ale není slyšet hlasy," uvedli záchranáři citovaní listem La Stampa. 

Záchranné práce v okolí hotelu


Lavina podle italských médií souvisí se sérií zemětřesení, která včera střední Itálii zasáhla. Zemřel při nich jeden člověk, další se pohřešuje. Otřesy místní hlásili i během noci. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud