Lavrov měl dnes v Berlíně neohlášenou schůzku s Merkelovou i Maasem. Hlavními tématy byl Blízký východ a Ukrajina | info.cz

Články odjinud

Lavrov měl dnes v Berlíně neohlášenou schůzku s Merkelovou i Maasem. Hlavními tématy byl Blízký východ a Ukrajina

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se dnes v Berlíně setkali s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a šéfem německé diplomacie Heiko Maasem. Schůzka nebyla dopředu veřejně ohlášena, informovala agentura AP. Podle německé vlády účastníci schůzky hovořili o situaci na Blízkém východě, v Sýrii a na východní Ukrajině.

Německá vláda dnes uvedla, že na setkání Lavrova, Maase, Merkelové a Gerasimova se už minulý týden dohodla kancléřka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Německá vláda v dnešním prohlášení o výsledcích schůzky nesdělila téměř žádné podrobnosti. Uvedla pouze, že hlavními tématy diskuse byla "situace na Blízkém východě, zejména v Sýrii" a že se hovořilo také o "konfliktu na východní Ukrajině".

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že debata se zaměřila hlavně na návrat syrských uprchlíků, kteří hromadně uprchli do Libanonu, Jordánska, Turecka i Německa.

Lavrov s Gerasimov už v pondělí v Jeruzalémě hovořili o situaci v Sýrii také s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud