Články odjinud

Lavrov měl dnes v Berlíně neohlášenou schůzku s Merkelovou i Maasem. Hlavními tématy byl Blízký východ a Ukrajina

Lavrov měl dnes v Berlíně neohlášenou schůzku s Merkelovou i Maasem. Hlavními tématy byl Blízký východ a Ukrajina

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a náčelník ruského generálního štábu Valerij Gerasimov se dnes v Berlíně setkali s německou kancléřkou Angelou Merkelovou a šéfem německé diplomacie Heiko Maasem. Schůzka nebyla dopředu veřejně ohlášena, informovala agentura AP. Podle německé vlády účastníci schůzky hovořili o situaci na Blízkém východě, v Sýrii a na východní Ukrajině.

Německá vláda dnes uvedla, že na setkání Lavrova, Maase, Merkelové a Gerasimova se už minulý týden dohodla kancléřka s ruským prezidentem Vladimirem Putinem.

Německá vláda v dnešním prohlášení o výsledcích schůzky nesdělila téměř žádné podrobnosti. Uvedla pouze, že hlavními tématy diskuse byla "situace na Blízkém východě, zejména v Sýrii" a že se hovořilo také o "konfliktu na východní Ukrajině".

Ruské ministerstvo zahraničí uvedlo, že debata se zaměřila hlavně na návrat syrských uprchlíků, kteří hromadně uprchli do Libanonu, Jordánska, Turecka i Německa.

Lavrov s Gerasimov už v pondělí v Jeruzalémě hovořili o situaci v Sýrii také s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem.

 

Články odjinud