Lékaři našli v těle severokorejského uprchlíka vzácné parazity. Dosud je nikdy neviděli | info.cz

Články odjinud

Lékaři našli v těle severokorejského uprchlíka vzácné parazity. Dosud je nikdy neviděli

Severokorejského uprchlíka, který byl pětkrát postřelen při přebíhání hranice s Jižní Koreou, nalezli plného parazitů, z nichž jeden nebyl v zemi nikdy spatřen. Severokorejští uprchlíci často přicházejí do Jižní Koreje s parazity, někteří měli v sobě dokonce více než 30 druhů červů.

Jihokorejští chirurgové, kteří operovali severokorejského uprchlíka, který v pondělí přebíhal Demilitarizovanou zónu mezi oběma zeměmi, nalezli v jeho žaludku spoustu parazitů, a to včetně jednoho, kterého v životě neviděli. Uprchlík zůstal po hodinách operace v kritickém stavu. Informoval o tom portál Korea Biomedical Review.

„Zápasíme s léčbou, protože jsme našli v žaludku uprchlíka velké množství parazitů, kteří napadli a požírali poraněnou oblast,“ řekl ošetřující lékař Lee Guk-jong. „Objevili jsme také parazity, které jsme v Korejcích ještě nikdy nenašli,“ dodal. To lékařům značně komplikuje proces léčby. Není ani jasné, zda už tyto parazity lékaři objevili v jiných částech světa.

Parazité, o kterých lékaři mluví, zahrnují zvláštní druh oválných červů. Ti se mohou do těla dostat konzumací nevhodně hnojené zeleniny. Červi v těle způsobují podvýživu a zablokování střev, což může mít za následek akutní zánět slinivky břišní či zánět slepého střeva. Parazité mohou způsobit i proděravění střeva, což je velmi nebezpečné a pokud nedojde k okamžité léčbě, může pacient zemřít.

Odborníci tvrdí, že je dost pravděpodobné, že těmito parazity bude infikováno mnoho dalších Severokorejců. „Já nevím, co se to v Severní Koreji děje, ale při vyšetřování dalších uprchlíků jsem našel mnoho parazitů,“ uvedl profesor Seo Min na Lékařské škole Dankook University.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud