Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Let hrůzy. Při turbulencích na cestě do Thajska se zranilo na 30 lidí, mají mnohočetné zlomeniny

Let hrůzy. Při turbulencích na cestě do Thajska se zranilo na 30 lidí, mají mnohočetné zlomeniny

Nejméně 27 lidí bylo dnes podle ruského velvyslanectví v Thajsku zraněno, když se letadlo ruské společnosti Aeroflot dostalo během cesty z Moskvy do Bangkoku do turbulencí. Aerolinky v prohlášení uvedly, že pilot letounu typu Boeing 777 nemohl pasažéry varovat, neboť turbulence nastala v oblasti bez oblačnosti.

Některá zranění jsou vážná, informovala agentura TASS s odvoláním na zástupce ruského konzulátu v thajské metropoli. „Zranění utrpěli mnohočetné zlomeniny. Jsou mezi nimi Rusové i cizinci," řekl ruský diplomat Vladimir Sosnov. Ti, kteří utrpěli zranění, podle něj patrně nebyli při turbulenci připoutaní.

Ruská ambasáda v Bangkoku podle agentury Reuters v prohlášení uvedla, že mezi zraněnými je 24 Rusů, z nichž 15 bylo převezeno do nemocnice k ošetření. Další tři zranění jsou Thajci. „Zranění jsou různě vážná. Většinou jde o zlomeniny a pohmožděniny," uvedlo velvyslanectví.

 Společnost Aeroflot uvedla, že nehoda se stala 40 minut před přistáním v Bangkoku. Aerolinky létají z Moskvy do Bangkoku dvakrát denně. Thajsko, především jeho přímořská letoviska, je oblíbenou destinací ruských turistů.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link