Letadlu se 150 lidmi se za letu utrhl kryt motoru a rozbil okno. Nouzově přistálo, jeden člověk nepřežil | info.cz

Články odjinud

Letadlu se 150 lidmi se za letu utrhl kryt motoru a rozbil okno. Nouzově přistálo, jeden člověk nepřežil

Na mezinárodním letišti ve Filadelfii nouzově přistál letoun se 143 cestujícími a pěti členy posádky. Za letu se mu odtrhla část krytu levého motoru a rozbila jedno z oken. Vyšetřovatelé zpětně potvrdili jednoho mrtvého.

 

Cestující americké novináře informovali o hrozivých okamžicích uvnitř letadla, když odtržený kryt prorazil okno a způsobil prudký pokles tlaku. Úlomky zasáhly jednoho z cestujících, není ale zřejmé, zda jde o oběť nehody. Podle televize CBS bylo sedm lidí zraněno.

Stroj částečně ztratil výšku a cestující si museli nasadit kyslíkové masky. Někteří pasažéři prý zaslechli silnou explozi. Agentura AP napsala, že uvolněný kryt poškodil i část trupu.

Boeing 737 nakonec bezpečně přistál, podle AP bylo okolí levého motoru pokryto hasičskou pěnou, přestože stopy ohně nebyly patrné. Po přistání cestující poškozený stroj bezpečně opustili. Jeden člověk byl hospitalizován a v nemocnici zraněním podlehl.

O příčinách incidentu zatím nejsou žádné informace. Úřad pro bezpečnost civilního letectví rozhodl, že poškozený motor bude podroben technické analýze.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud