Los Angeles odškodnilo rodinu bezdomovce zastřeleného při zásahu. Město vyplatilo dva miliony dolarů | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Los Angeles odškodnilo rodinu bezdomovce zastřeleného při zásahu. Město vyplatilo dva miliony dolarů

Los Angeles odškodnilo rodinu bezdomovce zastřeleného při zásahu. Město vyplatilo dva miliony dolarů

Kalifornské město Los Angeles se rozhodlo vyplatit dva miliony dolarů (43 milionů korun) rodině bezdomovce, kterého policie při kontroverzním zásahu v březnu 2015 zastřelila. Rodina peníze přijala, čímž byl občanskoprávní spor vyřešen, napsala v noci na dnešek agentura Reuters.

Třiačtyřicetiletý Charly Keunang, původem z Kamerunu, který byl v místní komunitě znám pod přezdívkou Afrika, byl zastřelen během policejního zásahu po nahlášené krádeži v nechvalně proslulé losangeleské oblasti Skid Row, kde se po ulicích potulují stovky lidí bez domova. Keunang, který byl psychicky nemocný, se při kontrole dostal s policisty do potyčky. Z videa, které incident zachytilo, je patrné, že se sápal po policistově pouzdře s pistolí, následně byl několika výstřely zabit.

Policejní inspekce střelbu vyhodnotila jako oprávněnou a trojici policistů, která se do ní zapojila, odmítla stíhat. K podobnému závěru dospěla i prokuratura, podle které policisté jednali v sebeobraně. V občanskoprávním sporu ale porota nedávno rozhodla, že za odpovědnost za Keunangovu smrt nesou dva ze zmíněné trojice policistů.

Krátce po rozhodnutí poroty se Los Angeles rozhodlo spor urovnat. „Protistrana učinila nabídku, kterou jsme přijali. Byly to dva miliony dolarů,“ oznámil právní zástupce rodiny Dna Stormer. Úřad starosty a ani losangeleská policie urovníní nijak nekomentovaly.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.