Masakr v Las Vegas: Palbu do davu nepřežilo 20 lidí a další bojují o život. Útočník vypálil stovky ran | info.cz

Články odjinud

Masakr v Las Vegas: Palbu do davu nepřežilo 20 lidí a další bojují o život. Útočník vypálil stovky ran

Střelbu do davu na koncertu v Las Vegas nepřežily desítky lidí. V nemocnicích je přes 200 zraněných a řada z nich bojuje o život. Podle vyšetřovatelů útočil místní občan, který je po smrti. Dřívější zprávy naznačovaly, že za masakrem je dvojice střelců. V hledáčku policistů je střelcova společnice. Množství videí na sociálních sítích zachycuje intenzivní palbu do davu. Některé záznamy naleznete v článku, upozorňujeme, že se jedná o zneklidňující materiál.

Zpráva má aktuální verzi, kterou naleznete zde.

Poté, co zazněly výstřely, propukla na místě panika. Střelec zjevně pálil z automatických zbraní do nic netušícího davu z horních pater hotelu. Útok přišel v úplném závěru country festivalu, kdy bylo místo plné lidí.

Na místě zasahovaly zvláštní jednotky v mimořádném množství. Střelec se zabarikádoval ve 32 patře budovy a policii se ho podařilo zlikvidovat. Je to místní občan, jeho totožnost policie nezveřejnila. Policie ještě pátrá po ženě, která střelce ve městě hazardu doprovázela. Policie zatím neposkytla žádné informace týkající se motivu střelby.

Mezi oběťmi střelby jsou pravděpodobně i policisté, kteří byli mimo službu a byli mezi návštěvníky třídenního festivalu country hudby.

Televize Fox News uvedla, že v době zahájení střelby v neděli kolem 22:45 místního času měl vystoupení zpěvák Jason Aldean. Z amatérských záběrů na internetu je slyšet, že koncert ještě několik sekund pokračoval i poté, co bylo jasně slyšet střelbu z automatické zbraně. Zpěvák i další umělci jsou podle televize CNN v pořádku.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud