Masakr v texaském kostele jako rodinná msta? Tchyni chodily před činem výhružné smsky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Masakr v texaském kostele jako rodinná msta? Tchyni chodily před činem výhružné smsky

Masakr v texaském kostele jako rodinná msta? Tchyni chodily před činem výhružné smsky

Šestadvacetiletý Devin Kelley, který v neděli v baptistickém kostele v Texasu zabil dvacet šest lidí a dalších dvacet zranil, se mohl mstít rodině. Několik dní před činem posílal svojí tchyni výhružné smsky, vyplývá dle BBC z dosavadních výsledků vyšetřování. Bývalý pracovník vojenského letectva, trestaný v minulosti za domácí násilí, si tak zřejmě místo činu nevybral náhodou. Kostel navštěvovali příbuzní jeho ženy, kteří tam ale zrovna v době útokou nebyli. 

Střelec vtrhl do kostela v době, kdy se tam konala ranní bohoslužba. Dvacet tři lidí zastřelil v kostele, dva před budovou a jeden člověk zemřel po převozu do nemocnice. Další dvě desítky osob byly zraněny, včetně šestiletého chlapce. Mezi mrtvými je například také těhotná žena, tři její děti a další členové její rodiny.

Kelley si zřejmě místo činu nevybral náhodou. Stejný kostel navštěvovali příbuzní jeho manželky a činu předcházely neshody v rodině. Několik dní před činem posílal Kelley výhrůžné smsky své tchnyni. Podle vyšetřovatelů nic nenasvědčuje tomu, že by čin byl motivován rasově či nábožensky. 

Střelec po činu prchal autem, ale začali ho pronásledovat a bylo mu brzo jasné, že neunikne. Podle BBC volal svému otci poté, co ho jeden ze svědků masakru postřelil a říkal mu, že si nemyslí, že přežije. Střelcovo vozidlo nakonec obklíčila policie, která však uvnitř vozu našla útočníka mrtvého, obklopeného množstvím zbraní. Podle vyšetřovatelů se zřejmě zabil sám. 

Kelly do svého propuštění v roce 2014 sloužil na základně v Novém Mexiku. Armádu ale musel opustit kvůli násilnickým sklonům - mlátil manželku a děti. Jeho spolužáci o něm hovoří jako o podivínovi

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.