Články odjinud

Matka Britky otrávené novičokem si stěžuje: Skripala opečovávali, na mou dceru kašlou

Matka Britky otrávené novičokem si stěžuje: Skripala opečovávali, na mou dceru kašlou

Dawn Sturgessová a Charlie Rowley byli vystaveni účinku nervové látky novičok a bojují v britské nemocnici o život. Příbuzná první jmenované oběti v rozhovoru pro Daily Mail promluvila o případu. „Chovají se k ní jako k druhořadému občanovi,“ tvrdí.

Podle matky otrávené Sturgessové úřady její dceři neposkytují tak kvalitní péči, jako Sergeji a Julii Skripalovým, protože její dcera je prý „jen nikdo a alkoholička. Matka oběti také viní policii z toho, že nedostatečně a falešně informuje rodinu. Policisté údajně nejdříve rodině tvrdili, že Dawn Sturgessová měla infarkt.

Dawn Sturgessová sklouzla k alkoholismu kvůli depresím po porodu. Existuje podezření, že se se svým partnerem Charlesem Rowleym nakazili toxinem, když hledali v popelnicích drogy.

Příbuzná oběti, která si nepřála být jmenována, promluvila o tom, jak Caroline Sturgessová navštívila svoji dceru v nemocnici. Údajně byla rozrušená kvůli úrovni péče, jaké se její dceři dostává. „Caroline je v šoku. Nemůže tomu věřit,“ řekla.

„Vzala si tři týdny dovolené a Dawn navštívila znovu v pátek. Dawn a Charlie jsou v bezvědomí v izolaci a všichni návštěvníci se na ně můžou jen koukat přes sklo. Jsou na stejném oddělení, ale ne vedle sebe. Dawn sama nedýchá, je na respirátoru. Podle doktorů to nevypadá dobře a nemusela by to přežít,“ prozradila příbuzná oběti. „V podstatě je na pokraji smrti. Už dříve na svém těle napáchala značné škody,“ dodala.

>>> POKRAČOVÁNÍ ČLÁNKU SI PŘEČTĚTE NA WEBU BLESK.CZ <<<

 

Články odjinud