Matka studenta, který zemřel po návratu ze zajetí: O hrůzách páchaných KLDR nebudeme mlčet | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Matka studenta, který zemřel po návratu ze zajetí: O hrůzách páchaných KLDR nebudeme mlčet

Matka studenta, který zemřel po návratu ze zajetí: O hrůzách páchaných KLDR nebudeme mlčet

Naše rodina bude nadále upozorňovat na porušování lidských práv v Severní Koreji a kritizovat vládu jejího vůdce Kim Čong-una. Řekla v emotivním projevu na konferenci OSN věnované lidským právům v KLDR matka vězněného amerického univerzitního studenta Otta Warmbiera, který zemřel poté, co ho režim loni v létě v kómatu propustil domů. Informovala o tom dnes agentura AP.

„Nemohu dopustit, aby Otto zemřel nadarmo. Nejsme výjimeční, ale jsme Američané a víme, co je svoboda a musíme si za ní stát,“ uvedla Wambierová.

Otto Warmbier byl v Severní Koreji držen 17 měsíců. Byl odsouzen k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu v hotelu, kde byl ubytován. Režim ho v červnu loňského roku propustil, domů se ale mladík vrátil v kómatu a následně zemřel. Bylo mu 22 let. KLDR popřela, že by byl Warmbier mučen.

Rodiče zesnulého amerického studenta KLDR koncem dubna zažalovali za „brutální mučení a vraždu“.

Komentáře Warmbierové přichází v citlivou chvíli, kdy USA a KLDR plánují historické setkání a den poté, co americký prezident Donald Trump naznačil, že Pchjongjang propustí tři americké vězně.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.