Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Měl Putin strach z Poláků? Cestou do Hamburku se zemi oklikou vyhnul

Měl Putin strach z Poláků? Cestou do Hamburku se zemi oklikou vyhnul

Nezvyklou trasu letu si pro cestu na summit lídrů skupiny G20 vybral ruský prezident Vladimir Putin. Radarová data ukazují, že jeho letadlo místo kratší trasy přes Bělorusko a Polsko letělo do Hamburku přes Finsko, Švédsko a Dánsko. Trasa je přitom zhruba o 500 kilometrů delší.

List The Independent, který na překvapivou volbu upozornil, se odkazuje na data z webu FlightRadar24. Kreml záležitost nekomentoval. Mluvčí prezidenta Dmitrij Peskov jen naznačil, že při letu je prvořadá bezpečnost hlavy státu.

„Přijata jsou ta bezpečnostní opatření, která jsou nejvhodnější,” prohlásil Peskov. Nespecifikoval ale, čím by mohla být cesta přes Bělorusko a Polsko pro Putina nebezpečná.

Ruský prezident letěl kratší cestou už několikrát. Při cestách přes země EU za posledních dvanáct měsíců vždy využil přímou trasu. Neletěl akorát přes Ukrajinu, která uzavřela svůj letecký prostor pro ruské aerolinie.

Polsko a pobaltské státy Rusko dlouhodobě kritizují kvůli obsazení Krymu a manévrům na východě Ukrajiny. Na území těchto států se také často konají vojenská cvičení NATO.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1