Merkelová: NATO je mimořádně důležité pro bezpečnost Německa, Evropa nesmí přestat mluvit s USA | info.cz

Články odjinud

Merkelová: NATO je mimořádně důležité pro bezpečnost Německa, Evropa nesmí přestat mluvit s USA

NATO je pro německou obranu stále mimořádně důležité, i navzdory nynějšímu napětí uvnitř aliance. Ve Spolkovém sněmu to dnes prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová.

Americký prezident Donald Trump v květnu Berlín kritizoval a označil Německo za člena Severoatlantické aliance, který nedostatečně přispívá k fungování organizace.

„Není tajemstvím, že Severoatlantická aliance je v současné době pod tlakem, jsme ale přesvědčeni o tom, že aliance zůstává tím nejdůležitějším pro naši společnou bezpečnost,“ prohlásila Merkelová. Příští summit NATO se uskuteční 11. a 12. července v Bruselu.

Německá kancléřka ve svém projevu rovněž varovala, že je třeba, aby Evropa nepřestala mluvit se Spojenými státy, a vyhnula se tak obchodní válce. Vztahy mezi oběma kontinenty se zhoršily poté, co Donald Trump zavedl cla na dovoz oceli a hliníků. Americký prezident přitom nedávno pohrozil ještě dalším vyostřením sporů. Uvedl totiž, že zvažuje nová cla na dovoz aut do USA.

Angela Merkelová se dnes rovněž vyjádřila i k dění na Ukrajině. Zopakovala, že Berlín je připraven pomoci Rusku s dialogem ohledně ukončení konfliktu na východě Ukrajiny.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud