Merkelová se v Rusku sejde s Putinem, ten pak navštíví Rakousko | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Merkelová se v Rusku sejde s Putinem, ten pak navštíví Rakousko

Merkelová se v Rusku sejde s Putinem, ten pak navštíví Rakousko

Německá kancléřka Angela Merkelová se 18. května v ruském Soči setká s šéfem Kremlu Vladimirem Putinem. O návštěvě Merkelové krátce po dnešní Putinově inauguraci informoval hlavní kremelský zahraničněpolitický poradce Jurij Ušakov. Ten zároveň uvedl, že Putin 5. června navštíví Rakousko.

„Jde o jednodenní pracovní návštěvu, během níž se (Putin) sejde s rakouským prezidentem Alexanderem Van der Bellenem,“ uvedl mluvčí rakouské prezidentské kanceláře Reinhard Pickl-Herk.

Plánovanou schůzku Merkelové s Putinem v černomořském letovisku Soči již potvrdila mluvčí německé vlády. Merkelová byla naposledy v Rusku počátkem loňského května, také tehdy jednala s šéfem Kremlu v Soči.

Vztahy mezi Ruskem a Německem jsou napjaté kvůli roli Moskvy v ukrajinském konfliktu a ve válce v Sýrii a nově i kvůli otravě někdejšího agenta ruské vojenské rozvědky a pozdějšího spolupracovníka britské tajné služby Sergeje Skripala a jeho dcery v Anglii. Západ z otravy podezírá Rusko.

Víte, v čem jezdí Vladimir Putin? Na jeho novou limuzínu se můžete podívat zde>>>

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.