Merkelové kritik Seehofer představil svůj plán proti migraci. Počítá s přivřením hranic a tranzitními centry | info.cz

Články odjinud

Merkelové kritik Seehofer představil svůj plán proti migraci. Počítá s přivřením hranic a tranzitními centry

Na německo-rakouské hranici by měla v budoucnu vzniknout tranzitní centra pro migranty. Trvá na tom německý ministr vnitra Horst Seehofer, který představil plán svého ministerstva pro zvládnutí migrace. Seehofer dnes několikrát zdůraznil, že jde o plán jeho úřadu, a nikoli vládní koalice. S ostatními stranami podle něj musí být jeho návrhy teprve projednány.

Hlavním cílem plánu je podle Seehofera zajištění pořádku a zaručení humánnosti. "Žádná země světa nemůže neomezeně přijímat uprchlíky," zdůraznil ministr na úvod své prezentace. Zdůraznil, že klíčová je ochrana vnějších hranic EU a v tom přináleží důležitá role agentuře Frontex. Seehofer ocenil, že to je jednou z priorit nynějšího rakouského předsednictví EU.

Seehofer dnes dal najevo, že trvá na pojmu "tranzitní centra", ačkoli jedna z koaličních stran, Sociálnědemokratická strana Německa (SPD) taková zařízení odmítá. V Seehoferově plánu dále stojí, že na německo-rakouské hranici vznikne "nový hraniční režim", jenž má zabránit žadatelům o azyl, za jejichž azylové řízení je odpovědná jiná země EU, ve vstupu do Německa. "Kvůli tomu zřídíme tranzitní centra, z nichž budou žadatelé o azyl vraceni přímo do příslušných zemí," slibuje Seehofer v dokumentu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud