Mezi Východem a Západem: Klaus varuje před štěpením Evropy | info.cz

Články odjinud

Mezi Východem a Západem: Klaus varuje před štěpením Evropy

Bývalý český prezident Václav Klaus dnes ve Vídni varoval před štěpením na „Východ a Západ“ v rámci Evropy. Prohlásil to ve svém příspěvku na konferenci Com.Sult v prostorách rakouského ministerstva zahraničních věcí, uvedla agentura APA. Rakouská ministryně zahraničí Karin Kneisslová ve svém projevu vyjádřila přání, aby Evropa ve vztahu k Číně a USA posílila svoji „globální roli“.

„Má země není méně evropská než západní státy jako Irsko,“ prohlásil český exprezident ve svém příspěvku nazvaném „Mezi Východem a Západem – budoucí role Evropy.“ Vyjádřil se též k Rusku, které chápe jako „důležitého hráče“ pro EU.

Ohledně brexitu český politik podle APA zalitoval, že mezi EU a Londýnem nepanuje při vyjednáváních o vystoupení Británie z unie dostatek „spolupráce“ a žertem nabídl své zkušenosti z dělení Československa. Kritizoval také smlouvu o užší spolupráci Francie a Německa, kterou kancléřka Angela Merkelová a prezident Emmanuel Macron podepsali minulý týden v západoněmeckých Cáchách.

Na konferenci Com.Sult debatují dnes a v úterý prominentní osobnosti o ústředních hospodářských výzvách a možnostech Evropy. Konference nese podtitul „Vídeňský kongres“ ve zjevné narážce na historické setkání evropských diplomatů po napoleonských válkách.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud