Články odjinud

Mladí fotbalisté nemohou navštívit mistrovství v Rusku. Jsou příliš zesláblí a musí zůstat v nemocnici

Mladí fotbalisté nemohou navštívit mistrovství v Rusku. Jsou příliš zesláblí a musí zůstat v nemocnici

Mladí thajští fotbalisté, kteří byli po dvou týdnech vyproštěni ze zatopené jeskyně, nepojedou na finále mistrovství světa v Rusku, kam je pozval předseda Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianni Infantino. Podle doktorů jsou zesláblí a musejí zůstat v nemocnici. Záchranáři dosud vyprostili 11 osob a je šance, že dnes budou vyproštěni i zbylí dva z třináctičlenné skupiny.

„Nemohou jet, musejí nějakou dobu zůstat v nemocnici,“ řekl na tiskové konferenci v nemocnici v Čchíengráj mluvčí ministerstva zdravotnictví Tchongčaj Lertvilajratanapong. „Pravděpodobně se budou dívat v televizi,“ dodal.

Mladí sportovci s trenérem uvázli více než čtyři kilometry od ústí jeskyně 23. června, kdy je v podzemí uvěznila stoupající voda. Záchranáři fotbalisty objevili 2. července, od té doby je zásobovali potravinami a připravovali evakuaci. První čtyři chlapce se podařilo vyprostit v neděli, další čtyři v pondělí a zatím tři dnes.

„Všichni doufáme, že v nejbližších dnech se vrátí za svými rodinami. A pokud jim zdraví dovolí cestovat, rádi je přivítáme jako naše hosty na finále mistrovství světa v Moskvě,“ napsal Infantino před několika dny v dopise Thajské fotbalové asociaci.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud