Mladý Američan se dal k islamistům a plánoval útok protitankovou střelou na Bílý dům. FBI to sám prozradil | info.cz

Články odjinud

Mladý Američan se dal k islamistům a plánoval útok protitankovou střelou na Bílý dům. FBI to sám prozradil

Americká policie ve středu zadržela muže, který měl podrobně promyšlený plán útoku na Bílý dům. Podle agentů Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) měl v úmyslu použít protitankovou střelu. Policisté jej zadrželi poté, co prodal své auto a nakoupil za ně zbraně a výbušniny, informovala agentura AP.

Jednadvacetiletý Hasher Jallal Taleb z města Cumming ve státě Georgia byl obviněn z pokusu o poškození či zničení budovy vlastněné Spojenými státy za použití zbraní. FBI na něj dostala tip v březnu s tím, že se tento mladý muž radikalizoval, změnil si jméno a plánoval vyrazit do zahraničí, patrně se přidat k takzvanému Islámskému státu.

Protože však neměl pas a nemohl proto vycestovat z USA, rozhodl se podle zdroje FBI provést útok přímo ve své zemi. Opakovaně se sešel s tajným agentem FBI předstírajícím spřízněnost, kterému sdělil své plány. Svěřil se i s tím, že předpokládá, že zahyne "mučednickou" smrtí.

Minulý týden agentovi řekl, že si tento týden opatří zbraně a vyrazí z Georgie rovnou do Washingtonu. Jeho cílem bylo proniknout pomocí protitankové střely do Bílého domu a zabít tam tolik lidí, kolik stihne.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud