Moskva: Zvýšení bojové připravenosti NATO zhorší bezpečnost v Evropě, budeme reagovat | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Moskva: Zvýšení bojové připravenosti NATO zhorší bezpečnost v Evropě, budeme reagovat

Moskva: Zvýšení bojové připravenosti NATO zhorší bezpečnost v Evropě, budeme reagovat

Program Severoatlantické aliance zaměřený na zvýšení bojové připravenosti, na kterém se aliance před týdnem dohodla, povede podle ruského ministerstva zahraničí ke zhoršení bezpečnosti v Evropě. Náměstek ruského ministra zahraničí Alexandr Gruško řekl, že Rusko na alianční záměry bude reagovat ve svých vojenských plánech.

Ministři obrany členských zemí NATO se minulý čtvrtek dohodli, že do roku 2020 bude mít aliance v případě potřeby do 30 dní k dispozici 30 mechanizovaných praporů, 30 letek a 30 bojových plavidel. Generální tajemník aliance Jens Stoltenberg k tomu řekl, že se nepočítá s vytvořením nových jednotek, protože k rychlejšímu operačnímu nasazení budou připraveny stávající síly. Jedním z důvodů, proč se NATO rozhodlo posílit své vojenské kapacity, jsou mocenské ambice Ruska.

Gruško alianční záměry kritizoval a prohlásil, že Moskva podnikne všechna nezbytná vojenská opatření, aby zajistila svou bezpečnost.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.