Mugabe jako strůjce chaosu a nestability. K rezignaci se nemá, vládní strana nešetří kritikou | info.cz

Články odjinud

Mugabe jako strůjce chaosu a nestability. K rezignaci se nemá, vládní strana nešetří kritikou

Zimbabwská vládní strana Africký národní svaz Zimbabwe - Vlastenecká fronta (ZANU-PF) označila prezidenta Roberta Mugabeho za původce politické nestability, neboť soustavně odvolává členy kabinetu.

Strana dnes také podle agentury Reuters uvedla, že hlava státu nerespektuje právní řád a je zodpovědná za bezprecedentní hospodářský úpadek v posledních 15 letech. Proto nyní strana jedná o prezidentově odvolání.

Strana Mugabemu stanovila lhůtu rezignace do dnešního poledne místního času (11:00 SEČ), kterou Mugabe nedodržel. Moc v zemi převzala minulý týden v noci na středu nenásilně armáda a hlavu státu drží od té doby v domácím vězení. Televize CNN uvedla, že prezident s rezignací souhlasí výměnou za imunitu pro sebe a svou ženu Grace.

Politickou krizi rozpoutalo odvolání prvního viceprezidenta Emmersona Mnangagwy. Parlament, který může proces odvolání prezidenta podle ústavy iniciovat, zasedá v úterý.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud