Muslimové dávají od útočníků z Londýna ruce pryč. Teroristy po smrti čeká drsný trest | info.cz

Články odjinud

Muslimové dávají od útočníků z Londýna ruce pryč. Teroristy po smrti čeká drsný trest

Mysleli si, že poté, co zemřou jako mučedníci své zvrácené ideologie, jim již nic nehrozí a v ráji na ně čekají desítky pannen. Jenže to se tři útočníci z Londýna, kteří minulý týden povraždili sedm lidí a desítky dalších zranili, pořádně spletli. Islámští náboženští vůdci jim totiž nyní odpírají pohřbít je podle tradičních islámských norem, které jsou běžně vyhrazené pro každého Muslima. A ukazuje se, že mezi běžnými Muslimy nebyli vítaní ani během života. 

Tradiční muslimská pohřební modlitba je obecně vyhrazena každému muslimovi, bez ohledu na jeho činy. Jenže v tomto případě evidentně pohár imámů přetekl.  

„Ve světle etických principů, které jsou pro islám naprosto zásadní, nevykonáme pro tyto tři muže tradiční pohřební modlitby. Zároveň vyzýváme ostatní imámy a duchovní vůdce, aby jim toto privilegium rovněž odepřeli,“ vyzývá skupina 130 britských imámů a duchovních vůdců ve společném prohlášení, které koluje na sociálních sítích.

Jeden z teroristů, Khuram Shazad Butt, přitom neměl u Muslimů otevřené dveře ani za života. Poté, co se mezi nimi roznesly jeho extremistické postoje, z několika mešit byl odejit, další mu pak důrazně naznačily, že u nich není vítán.

„Jejich činy jsou naprosto v rozporu se vznešeným učením islámu,“ tvrdí duchovní vůdci.

Právě na tom, že lidé budou zaměňovat islám a islamismus staví extremisté své naděje. Doufají, že se jim tak podaří štvát světové společenství proti muslimům, což jim pak výrazně ulehčí nábor nových bojovníků.

Při teroristickém útoku v centru Londýna minulou sobotu zemřelo sedm lidí, téměř padesát dalších bylo zraněno. Útočníci nejdříve na londýnském mostě najížděli dodávkou do chodců na chodníku, poté se vyřítili ven s noži směrem na Borough Market a bodali do kolemjdoucích. Policie útočníky po několika minutách na místě zastřelila. 

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud