Na newyorském Times Square najelo auto do lidí. Jeden mrtvý a přes deset zraněných | info.cz

Články odjinud

Na newyorském Times Square najelo auto do lidí. Jeden mrtvý a přes deset zraněných

Do chodců na slavném newyorském náměstí Times Square najelo rychle jedoucí auto. Uvedla to agentura Reuters. Podle ní nejméně jeden člověk zemřel a víc než 10 dalších lidí bylo zraněno. Policie místo uzavřela a řidiče odvezla v poutech. Uvádí, že teroristickému útoku zatím nic nenasvědčuje.

Svědci agentuře Reuters řekli, že auto ve vysoké rychlosti jelo v protisměru proti přijíždějící dopravě. Potom řidič vjel na chodník a narazil do lidí. Nejméně jeden člověk na místě zemřel, řada dalších má zranění.

Proč přesně se incident stal a zda jde o nehodu nebo cílený útok, zatím není zřejmé. Policie místo uzavřela a řidiče odvedla v poutech pryč.

Svědkové okamžitě po incidentu zveřejnili fotografie a videa z místa události. Na snímcích je několik lidí, kteří leží na zemi se zraněními. Na několika fotkách je i automobil, který do davu najel a který následně skončil na kovových sloupcích chránících část chodníku.

Incident vyvolává obavy ve světle teroristických útoků, při kterých extremisté využili auto a najeli do lidí, jako tomu bylo v Nice, Berlíně nebo ve Stockholmu.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud