Na Slovensku potvrdili doživotí údajnému mafiánskému bossovi Okoličánymu | info.cz

Články odjinud

Na Slovensku potvrdili doživotí údajnému mafiánskému bossovi Okoličánymu

Trest doživotního vězení uložil dnes v odvolacím řízení slovenský nejvyšší soud údajnému šéfovi jednoho z nejnebezpečnějších gangů v historii Slovenska Róbertovi Okoličánymu. Potvrdil tak rozsudek, který v opakovaném procesu vynesl specializovaný soud v srpnu před dvěma lety, některé jiné tresty v této kauze však podle slovenských webů zrušil.

V případu bylo obžalováno 16 osob z 19 trestných činů. Tyto zločiny zahrnovaly mimo jiné založení a podpora zločinecké a teroristické skupiny, vraždy, nedovolené ozbrojování, loupeže, vydírání, krádeže a poškozování cizí věci.

K doživotnímu odnětí svobody byli dnes vedle Okoličányho odsouzeni rovněž Róbert Nigut a Jaroslav Potuček, kteří byli především vykonavateli či osnovateli spáchaných vražd.

Původní obžaloba byla na celou zločineckou organizaci podána v dubnu 2007 a týkala se trestných činů spáchaných jejími členy od roku 2000. Odsuzující rozsudek vynesený speciálním soudem v roce 2009 nejvyšší soud o rok později kvůli procesním pochybením zrušil a nařídil nové řízení.

Okoličány byl krom jiného obviněn, že zastřelil v roce 2001 jednoho muže a dal příkaz i k dalším dvěma vraždám. Nejznámější z těchto zločinů je likvidace jiného údajného předního člena košického podsvětí Jozefa Estóka v roce 2005; při střelbě v Košicích tehdy zahynul i řidič auta, který místem náhodně projížděl.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud