Na Slovensku zastřelili mladého novináře. Rozkrýval daňové podvody a psal o lidech blízkých vládní straně | info.cz

Články odjinud

Na Slovensku zastřelili mladého novináře. Rozkrýval daňové podvody a psal o lidech blízkých vládní straně

Na Slovensku zastřelili mladého novináře. Rozkrýval daňové podvody a psal o lidech blízkých vládní straně
 

Na Slovensku o víkendu zastřelili reportéra Jána Kuciaka. Informují o tom slovenská média a potvrdilo to tamní ministerstvo vnitra. Kuciakovi bylo 27 let a věnoval se investigativní žurnalistice. V poslední době se věnoval tématu údajných daňových podvodů lidí, kteří mají blízko vládní straně Smer.

Sedmadvacetiletého reportéra a jeho přítelkyni zavraždili ve Velké Mači, vesnici na půl cesty mezi Bratislavou a Nitrou. Jeho poslední článek z počátku února se věnoval podezřelým finančním transakcím okolo kontroverzního podnikatele Mariána Kočnera. 

Podle zpravodajského serveru Denník N Kočner Kuciakovi vyhrožoval. "Řekl mu, že bude hledat špínu na jeho rodinu a zveřejní ji. Že se začne speciálně věnovat jemu osobně, ale i jeho otci, matce, sourozencům."

"Vyšetřujeme to jako dvojnásobnou vraždu. Zajistil jsem, aby všechny potřebné složky byly na místě činu, aby byly vykonané prvotní úkony a důsledná obhlídka místa činu," uvedl pro slovenský Denník N ředitel Národní kriminální agentury Peter Hraško. 

Šéf politické strany Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti Igor Matovič vraždu odsoudil a reagoval, že "žijeme v mafiánském státu."

Ján Kuciak psal své texty pro slovenský web Aktuality.sk

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud