Na Spojené státy se žene masivní bouře. Už teď zabíjí | info.cz

Články odjinud

Na Spojené státy se žene masivní bouře. Už teď zabíjí

Jižní část Spojených států již zasáhl vichr z blížící se tropické bouře Cindy, která má naplno udeřit ve čtvrtek. Vichr si už také vyžádal první oběť - je jí desetiletý chlapec ze státu Missouri, kterého zabil kus stromu stržený větrem. Podle meteorologů může živel přinést i ničivé záplavy.

Státy od Floridy po Louisianu vyhlásily stav ohrožení a místní obyvatelé byli varováni před přívalem více než 200 milimetrů srážek, který může zaplavit zvláště pobřežní oblasti.

Bouře se dnes brzy ráno (před polednem SELČ) nacházela asi 250 kilometrů jihozápadně od města Morgan City v Louisianě a vítr s ní spojený dosahoval rychlosti téměř 100 kilometrů v hodině. Meteorologové očekávají, že během čtvrtka zasáhne oblast mezi východním Texasem a západem Louisiany, silné deště by mohly trvat až do soboty.

Guvernérka Alabamy Kay Iveyová vyhlásila stav ohrožení a úřady varovaly obyvatele před pohybem po pobřeží, kde by je mohly ohrozit vysoké vlny. Podobné opatření zvažují i Louisiana a Mississippi, kde se bezpečnostní složky chystají na příchod velké vody.

Federální úřad pro krizové situace poslal do Louisiany statisíce litrů pitné vody a nouzové zásoby jídla pro případ, že bude nutná rozsáhlá evakuace obyvatel.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud