Na ženy v Indii útočí šílený gang. Když jsou v bezvědomí, usekává jim vlasy | info.cz

Články odjinud

Na ženy v Indii útočí šílený gang. Když jsou v bezvědomí, usekává jim vlasy

Ženy v Indii mají strach. V zemi totiž řádí podivný maskovaný gang, který přepadává ženy za opravdu zvláštním účelem – usekává jim vlasy. Ženy jsou při přepadení omámeny chemikáliemi a upadávají do bezvědomí. Případem se již zabývá hinduistická nacionalistická strana Bharatiya Janata, která požádala o soudní vyšetřování.

Tasleema Roufová (35) byla v horním patře svého domu v Srinagaru, hlavním městě indického Kašmíru, když zahlédla mužský stín. Než stačila jakkoli zareagovat, byla napadena. Když se snažila křičet o pomoc, pokusil se ji útočník uškrtit. Poté upadla do bezvědomí a takto na podlaze ji našel její manžel. Zarazilo jej, že některé její vlasy byly useknuty. Informoval o tom portál televize BBC.

V Džammú a Kašmíru bylo od 6. září hlášeno nejméně 40 případů, kdy byly ženám vlasy ustřihnuty, což vyvolalo hysterii a protesty. Situace je tak vážná, že dokonce i školy, včetně vysokých škol, byly krátce zavřené. Není to však poprvé, co se v Indii objevily útoky tohoto rázu. Více než 50 žen v severních státech Harijána a Rádžasthán v srpnu oznámilo, že jim byly vlasy ustřiženy či useknuty, zatímco byly v bezvědomí.

Útočníky zahraniční média nazývají termínem „braid choppers“ neboli „sekači copů“. Ženské oběti útočníky popisují jako maskované muže, kteří ženám nastříkají do obličeje chemikálie a oběti tak upadají do bezvědomí. Po probuzení zjišťují, že jim byly ustřiženy vlasy. Zarážející je ale fakt, že vlasy si útočníci nevezmou s sebou, ale nechají je ležet vedle obětí.

Vzhledem k nestálému vztahu Kašmíru s indickou federální vládou vedly tyto útoky k násilí a obvinění indických bezpečnostních složek a separatistů. Kdo za útoky však skutečně stojí, není známo. Žádná z obětí totiž útočníkovi neviděla do tváře. Indická vládnoucí hinduistická nacionalistická strana Bharatiya Janata (BJP) už požádala o soudní vyšetřování.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud