Články odjinud

Nacisté zavírali Židy na útěku za země. Trumpův ministr odráží kritiku za zavírání dětí migrantů

Nacisté zavírali Židy na útěku za země. Trumpův ministr odráží kritiku za zavírání dětí migrantů

Americký ministr spravedlnosti Jeff Sessions odmítl srovnání nacistických koncentračních a vyhlazovacích táborů a amerických detenčních center pro děti uprchlíků. Pro televizi Fox News řekl, že nacisté zavírali Židy na útěku ze země.

„Je to přehnané. V nacistickém Německu věznili Židy, kteří zemi chtěli opustit,“ řekl Sessions během rozhovoru. Dále dodal, že pokud rodiče budou deportování, jejich děti se s nimi vrátí domů. Pokud ale rodiče požádají ve Spojených státech o azyl nebo trvalý pobyt, zůstanou jejich děti v péči ministerstva zdravotnictví.

Sessions reagoval na slova demokratické senátorky Dianne Feinsteinové a bývalého ředitele CIA a NSA Michaela Haydena, který na svém twitterovém účtu zveřejnil status o vládě, která také odtrhávala matky od svých dětí. Ke statusu přiložil fotografii brány koncentračního tábora v Osvětimi.

„Děláme správnou věc. My se o ty děti staráme, nikdo je nezneužívá a o jejich zdraví a všechno ostatní je dobře postaráno,“ sdělil Sessions.

K rozdělování dětí a jejich rodičů od chvíle, kdy se Trumpova administrativa rozhodla stíhat každou dospělou osobu, která nelegálně překročí hranice Spojených států. V důsledku politiky „nulové tolerance“ oddělila federální vláda od svých rodin už na dvě tisícovky dětí.

Tento přístup by měl sloužit pro přicházející migranty jako odstrašující příklad. „Doufejme, že se tyhle zprávy dostanou i k ostatním a použijí ke vstupu do země legální cestu a nebudou se hranici pokoušet překročit protiprávně,“ dodal Sessions.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud