Nad islamistkou Jennifer sklapla past. Tyranku žen zatkli v Německu jako vůbec první stoupenkyni IS | info.cz

Články odjinud

Nad islamistkou Jennifer sklapla past. Tyranku žen zatkli v Německu jako vůbec první stoupenkyni IS

Nad islamistkou Jennifer sklapla past. Tyranku žen zatkli v Německu jako vůbec první stoupenkyni IS
 

Německé úřady poprvé zatkly německou stoupenkyni teroristické organizace Islámský stát po návratu do vlasti. Žena v Iráku sloužila u mravnostní policie IS, která na území teroristů vynucovala dodržování jejich pravidel. informovala o tom agentura DPA.

Sedmadvacetiletá Jennifer W. byla zadržena minulý pátek v okrese Schwaben na jihu Bavorska, uvedlo dnes spolkové státní zastupitelství v Karlsruhe. Kromě toho byl prohledán její byt v okrese Vechta ve spolkové zemi Dolní Sasko.

Žena podle vyšetřovatelů od září 2014 do začátku roku 2016 sloužila islamistům. Byla placena za to, že jako "mravnostní policistka" dohlížela na to, zda jiné ženy dodržují pravidla chování a odívání, jak to vyžaduje IS.

Jennifer W. byly zadržena před více než dvěma lety při návštěvě v Turecku a poté byla vyhoštěna do Německa. Od té doby se ale snažila vrátit na území ovládané IS, uvedlo dále nejvyšší státní zastupitelství.

Vyšetřovatelé podle mluvčí generálního státního zástupce až nyní předložili dostatečné důkazy pro to, aby mohla být žena zatčena. Od soboty je ve vyšetřovací vazbě.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud