Nadměrné výdaje vlády na reklamy, xenofobní rétorika, mediální zkreslování. OBSE hodnotila volby v Maďarsku | info.cz

Články odjinud

Nadměrné výdaje vlády na reklamy, xenofobní rétorika, mediální zkreslování. OBSE hodnotila volby v Maďarsku

Maďarské volby neposkytly opozičním stranám rovné podmínky a řada problémů hlasování poznamenala. Nicméně celkově byla základní práva respektována. V hodnocení nedělních parlamentních voleb, které výrazně vyhrála vládní strana Fidesz premiéra Viktora Orbána, to dnes uvedla Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

„Nadměrné výdaje vlády na reklamy, které posílily kampaň vládní koalice, podkopaly schopnost účastníků soutěžit na rovných základech,“ sdělil podle agentury Reuters mluvčí pozorovatelů OBSE Douglas Wake na tiskové konferenci v Budapešti.

„Zastrašující a xenofobní rétorika, mediální zkreslování a neprůhledné financování kampaně“ podle něj bránily politické debatě. „Základní práva a svobody byly celkově respektovány, ale byly uplatňovány v nepříznivém ovzduší... Přístup k informacím, stejně jako svoboda médií a sdružení byly omezené, mimo jiné i nedávnými právními změnami,“ řekl mluvčí OBSE.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud