Nálet afghánské armády zabil podle OSN 30 dětí. Vojáci tvrdili, že šlo o bojovníky Tálibánu | info.cz

Články odjinud

Nálet afghánské armády zabil podle OSN 30 dětí. Vojáci tvrdili, že šlo o bojovníky Tálibánu

Nálet afghánské armády zabil podle OSN 30 dětí. Vojáci tvrdili, že šlo o bojovníky Tálibánu
 

Nálet provedený před měsícem afghánskou armádou v provincii Kunduz si vyžádal životy 30 dětí. Podle agentury AP to dnes uvedla mise OSN v Afghánistánu. Mluvčí afghánského ministerstva obrany v den úderu, 2. dubna, tvrdil, že bylo zabito přes 30 bojovníků islamistického hnutí Tálibán, kteří se tam shromáždili. Žádný civilista prý nebyl přítomen.

Zpráva vydaná dnes misí OSN uvádí, že při tomto leteckém útoku přišlo o život celkem 36 lidí a dalších 71 utrpělo zranění, včetně 51 dětí. Terčem úderu byl ceremoniál v náboženské škole v kunduzském okrese Daští Arči, jehož se zúčastnily stovky mužů a chlapců.

Mise Spojených národů ale podle AP nebyla s to potvrdit, zda se oběťmi stali civilisté, ani to, zda na místě byli přítomni bojovníci Tálibánu.

Jeden z kmenových vůdců oblasti, kterého citovala agentura DPA, po útoku řekl, že zahynulo možná na pět desítek civilistů a dalších 65 bylo zraněno. Podle afghánských úřadů mělo jít o úder na příslušníky Tálibánu, kteří se účastnili vojenské přehlídky.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud