Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Nálet afghánské armády zabil podle OSN 30 dětí. Vojáci tvrdili, že šlo o bojovníky Tálibánu

Nálet afghánské armády zabil podle OSN 30 dětí. Vojáci tvrdili, že šlo o bojovníky Tálibánu
 

Nálet provedený před měsícem afghánskou armádou v provincii Kunduz si vyžádal životy 30 dětí. Podle agentury AP to dnes uvedla mise OSN v Afghánistánu. Mluvčí afghánského ministerstva obrany v den úderu, 2. dubna, tvrdil, že bylo zabito přes 30 bojovníků islamistického hnutí Tálibán, kteří se tam shromáždili. Žádný civilista prý nebyl přítomen.

Zpráva vydaná dnes misí OSN uvádí, že při tomto leteckém útoku přišlo o život celkem 36 lidí a dalších 71 utrpělo zranění, včetně 51 dětí. Terčem úderu byl ceremoniál v náboženské škole v kunduzském okrese Daští Arči, jehož se zúčastnily stovky mužů a chlapců.

Mise Spojených národů ale podle AP nebyla s to potvrdit, zda se oběťmi stali civilisté, ani to, zda na místě byli přítomni bojovníci Tálibánu.

Jeden z kmenových vůdců oblasti, kterého citovala agentura DPA, po útoku řekl, že zahynulo možná na pět desítek civilistů a dalších 65 bylo zraněno. Podle afghánských úřadů mělo jít o úder na příslušníky Tálibánu, kteří se účastnili vojenské přehlídky.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1