Články odjinud

Nedělejte si se svým námořnictvem žádnou naději, vzkazuje Moskva USA. Útok na Sýrii chce tvrdě trestat

Nedělejte si se svým námořnictvem žádnou naději, vzkazuje Moskva USA. Útok na Sýrii chce tvrdě trestat

Ozbrojený konflikt mezi Ruskem a USA kvůli syrské krizi nehrozí podle náměstka ruského ministra zahraničí Michaila Bogdanova nehrozí - pokud Washington nepřikročí k úderu na Asadovy pozice. "Zdravý rozum musí zvítězit nad šílenstvím," poznamenal ruský diplomat v komentáři ke zprávám o možném americkém úderu proti Sýrii po údajném chemickém útoku syrské armády na město Dúmá.

Případný americký útok v Sýrii by byl pro Moskvu "absolutně nepřijatelný" a byl by krajně nebezpečný, prohlásil Bogdanov. Ruská strana počítá s tím, že Washington přihlédne k varovným slovům Moskvy o vážných následcích. "Doufáme, že američtí partneři pozorně sledují prohlášení o těžkých následcích, která z Moskvy zaznívají," dodal náměstek ministra zahraničí.

K vyhrocení situace v Sýrii se dnes vyjádřil i šéf branného výboru ruské Státní dumy Vladimir Šamanov. Prohlásil, že Rusko v případě vojenského úderu USA v Sýrii "přijme veškerá politická, diplomatická a v případě nutnosti i vojenská odvetná opatření". Bez odpovědi podle něj nezůstane "ani jeden nezákonný skutek".

Tvrzení o chemickém útoku syrské armády označil ruský poslanec za "naprostou provokaci" a šíření falešných zpráv. "Ať si se svými válečnými loděmi a falešnými zprávami nedělají žádné naděje," řekl Šamanov na adresu Američanů.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v této souvislosti obvinil Spojené státy, že "odmítají pohlédnout realitě do tváře a rozdávají nálepky o použití chemických otravných látek". Takový postoj podle Peskova omezuje prostor pro diplomatické úsilí o řešení situace.

720p 480p 360p 240p
Lovecká jednotka

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud