Nedělejte si se svým námořnictvem žádnou naději, vzkazuje Moskva USA. Útok na Sýrii chce tvrdě trestat | info.cz

Články odjinud

Nedělejte si se svým námořnictvem žádnou naději, vzkazuje Moskva USA. Útok na Sýrii chce tvrdě trestat

Ozbrojený konflikt mezi Ruskem a USA kvůli syrské krizi nehrozí podle náměstka ruského ministra zahraničí Michaila Bogdanova nehrozí - pokud Washington nepřikročí k úderu na Asadovy pozice. "Zdravý rozum musí zvítězit nad šílenstvím," poznamenal ruský diplomat v komentáři ke zprávám o možném americkém úderu proti Sýrii po údajném chemickém útoku syrské armády na město Dúmá.

Případný americký útok v Sýrii by byl pro Moskvu "absolutně nepřijatelný" a byl by krajně nebezpečný, prohlásil Bogdanov. Ruská strana počítá s tím, že Washington přihlédne k varovným slovům Moskvy o vážných následcích. "Doufáme, že američtí partneři pozorně sledují prohlášení o těžkých následcích, která z Moskvy zaznívají," dodal náměstek ministra zahraničí.

K vyhrocení situace v Sýrii se dnes vyjádřil i šéf branného výboru ruské Státní dumy Vladimir Šamanov. Prohlásil, že Rusko v případě vojenského úderu USA v Sýrii "přijme veškerá politická, diplomatická a v případě nutnosti i vojenská odvetná opatření". Bez odpovědi podle něj nezůstane "ani jeden nezákonný skutek".

Tvrzení o chemickém útoku syrské armády označil ruský poslanec za "naprostou provokaci" a šíření falešných zpráv. "Ať si se svými válečnými loděmi a falešnými zprávami nedělají žádné naděje," řekl Šamanov na adresu Američanů.

Kremelský mluvčí Dmitrij Peskov v této souvislosti obvinil Spojené státy, že "odmítají pohlédnout realitě do tváře a rozdávají nálepky o použití chemických otravných látek". Takový postoj podle Peskova omezuje prostor pro diplomatické úsilí o řešení situace.

Lovecká jednotka autor: Info.cz

Blíží se senátní volby. Aktuální informace a zpravodajství naleznete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud