Články odjinud

Nejobdivovanějším mužem v USA je Barack Obama. Američané vzhlíží i k jeho ženě Michelle

Nejobdivovanějším mužem v USA je Barack Obama. Američané vzhlíží i k jeho ženě Michelle

Američané nejvíce obdivují někdejší první dámu Spojených států Michelle Obamovou a bývalého prezidenta Baracka Obamu. Vyplývá to z každoročního průzkumu agentury Gallup, která sestavuje žebříček mužů a žen, ke kterým Američané nejvíce vzhlížejí.

Obamová se pravidelně objevovala na předních příčkách, ale letos poprvé porazila jinou bývalou první dámu, a to Hillary Clintonovou. Ta žebříček vyhrála dvaadvacetkrát a posledních 17 let v řadě držela prvenství. Nyní se čtyřmi procenty hlasů skončila na třetím místě za moderátorkou Oprah Winfreyovou (pět procent) a první Obamovou (15 procent). Na čtvrtém místě se čtyřmi procenty skončila současná první dáma Melania Trumpová.

Obama se v čele žebříčku drží od roku 2008, letos získal 19 procent. O šest procentních bodů hůře si vedl nynější prezident Donald Trump a na třetím místě skončil Obamův předchůdce George Bush mladší (dvě procenta). Do první pětky se dostali ještě papež František a zakladatel softwarové společnosti Microsoft Bill Gates.

Průzkumu, který agentura Gallup provedla počátkem prosince, se zúčastnilo 1025 dospělých Američanů. Ti za svůj idol mohli označit jakoukoli žijící osobnost. Gallup žebříček sestavuje pravidelně od roku 1946 s výjimkou roku 1976, poznamenal portál BBC.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud