Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Největší snížení daní v americké historii. Trumpův návrh ale podle ekonomů povede k deficitu

Největší snížení daní v americké historii. Trumpův návrh ale podle ekonomů povede k deficitu

Americký prezident Donald  Trump navrhl výrazné snížení daní jednotlivců i firem. Návrh by měl ulevit většině obyvatel, včetně těch s vyššími příjmy. Na místo současných 39,6 procent se bude na danit v tarifech 10, 25 a 35 procent. Daně z firemních zisků se pak sníží ze současných 35 na 15 procent.  Reformu ještě musí schválit Kongres.

Ministr financí Steven už dříve uvedl, že mezi Trumpem a Kongresem panovala ohledně cílů daňové reformy shoda. „Bude to nejvýraznější snížení daní a největší daňová reforma v historii naší země," poznamenal.

Ekonomové nicméně upozorňují, že snížení daní povede k růstu rozpočtového deficitu. Mnuchin ale říká, že Trumpův plán „za sebe zaplatí hospodářským růstem".

Reforma obsahuje například i daňové výhody v péči o děti, které prosazuje Trumpova dcera Ivanka.

Snížení daní podnikům i jednotlivcům bylo jedním z hlavních pilířů Trumpovy volební kampaně. Naděje na pokles daňové zátěže po jeho zvolení přispěly k výraznému růstu cen amerických akcií.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link