Němci hledají stovky islamistů. Mohli se ze země rozutéct po Evropě | info.cz

Články odjinud

Němci hledají stovky islamistů. Mohli se ze země rozutéct po Evropě

Německé úřady hledají a nemohou najít několik stovek islamistů, vyplývá z vládní odpovědi na interpelace strany Zelených. Aktuálně jsou u našeho západního souseda vydány zatykače na 351 islamistů, což je meziroční nárůst o 32 procent, informovala německá televize NDR. 

Podle odpovědi na interpelaci je jen malá část „ztracených“ islamistů hledaná kvůli podpoře terorismu, další jsou v hledáčku úřadů například za drogovou kriminalitu, ublížení na zdraví či přepadení. To však podle strany Zelených není důvod ke zmírnění obav. „Pokud se podíváme na teroristické útoky z minulosti, tak jejich strůjci vždy měli podobný charakter – útočník byl známý policii a v rejstříku měli drobný záznam,“ říká Irena Mihaličová, tisková mluvčí zelených.

To byl třeba i případ posledního velkého útoku, který se odehrál ve Velké Británii. Útočník Churám Butt dokonce účinkoval v dokumentu televizní stanice Channel 4 nazvaném Džihádisté od vedle, v jednom z parků se snažil radikalizovat mládež. 

Podle německých úřadů jsou hledaní islamisté buď v zahraničí, nebo je jejich místo pobytu neznámé.

„Počet hledaných islamistů, kteří se nacházejí v Německu sice nemusí být velký, nicméně bezpečnostní složky mají povinnost je najít a postavit před spravedlnost co nejrychleji,“ řekla Miklovičová.

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud