Články odjinud

Němec ošidil samoobslužnou pokladnu, játra vydával za zeleninu. Od soudu odešel s rekordní pokutou

Němec ošidil samoobslužnou pokladnu, játra vydával za zeleninu. Od soudu odešel s rekordní pokutou

Mnichovský soud uložil podnikateli pokutu 208 000 eur (téměř 5,3 milionu korun) za podvádění u samoobslužné pokladny v supermarketu. Telecí játra vydával za levnější zeleninu, informoval server Spiegel.de.

Pravděpodobně rekordní pokutu dostal 58letý muž za to, že celkem čtyřikrát zabalil telecí játra do sáčku na zeleninu, čímž oklamal samoobslužnou pokladnu. V prosinci byl v mnichovské městské části Haidhausen přistižen při činu.

Okresní soud v Mnichově muže odsoudil k pokutě 208 000 eur, přičemž její výši odvodil od měsíčních příjmů muže ve výši nejméně 24 000 eur. Rozsudek je pravomocný. Mluvčí mnichovského soudu Klaus-Peter Jüngst dnes řekl, že odsouzený se proti rozsudku neodvolal.

Muž se ke svým činům přiznal. Pohnutky ke čtyřem krádežím, při nichž pokaždé obchod ošidil o 13 až 47 eur, však uvést nedokázal.

Pokutovaný muž podle Spiegelu nemá v Německu žádné pevné bydliště a už z minulosti několikrát porušil zákon. Odsouzen byl například za daňový podvod k vězení a pokutě ve výši 400 000 eur.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud